TOGG CEO’su müjdeyi verdi! TOGG’un en ucuz versiyonu yolda

TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Bursa Gemlik’te düzenlenen bir basın toplantısında TOGG‘un gelecek planlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. TOGG‘un otomobil üretimindeki yol haritasını genişlettiğini belirten Karakaş, mevcut modellerin yanı sıra yeni geliştirilen araçlar hakkında da bilgi verdi.

TOGG, şu ana kadar piyasaya sadece T10X modelini sürmüş ve bu modelle Türkiye’de elektrikli araç pazarında dikkat çekmeyi başarmıştı. Ayrıca, henüz piyasaya sürülmemiş olan T10F modeli de geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Karakaş, T10F modelinin tanıtımının ardından, şirketin ürün yelpazesini daha da genişletmek için çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

TOGG CEO’su müjdeyi verdi! TOGG’un Clio rakibi otomobili yolda!

CEO Karakaş’ın ifadelerine göre TOGG şimdi de B-SUV segmentinde yer alacak yeni bir model üzerinde çalışıyor. Bu yeni modelin, TOGG‘un elektrikli araç pazarındaki konumunu daha da güçlendireceği öngörülüyor. Karakaş, “Ocak ayında T10F’i gösterdik ve bu model üzerinde bir sene öncesinden çalışmalar başlamıştı. Şimdi ise T10F’in ardından gelecek olan B segmentindeki bir SUV üzerinde çalışıyoruz. Seneye bu vakitler T10F’in satışları başladıktan bir süre sonra T8X modelini de tanıtmaya hazır hale gelebiliriz” dedi.

Bu yeni gelişmeler, TOGG‘un Türkiye’deki ve uluslararası pazarlardaki rekabet gücünü artırma hedefini destekler nitelikte. Elektrikli araç sektörünün hızla geliştiği bir dönemde, TOGG‘un bu yeni modellerle daha fazla tüketiciye ulaşmayı amaçladığı ve teknolojik inovasyonlarla pazarın önemli bir oyuncusu olmayı hedeflediği görülüyor. TOGG‘un gelecek stratejileri, Türkiye’nin otomotiv sektöründeki yerini daha da pekiştirecek gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir