Çevre Haftası kutlamaları çelenk töreniyle başladı

5 Haziran Dünya Çevre Günü ile başlayan Çevre Haftası kapsamında Kocaeli’nde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Kutlamalar İzmit Kent Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk töreniyle başladı. 

ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKILDI

Çevre Haftası ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlanmaya başlandı. Dünya Çevre Günü kapsamında ilk program İzmit Kent Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Programda Kocaeli Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ahmet Kırılmaz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mesut Önem, Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

“TOPLUMSAL ÇEVRE BİLİNCİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Çelenk törenin ardından konuşan Önem, “Bakanlık genelgesiyle Haziran ayının ilk haftası Türkiye Çevre Haftası olarak kutlanmaya başlanmıştır. Her yıl bir tema ile kutlanan çevre haftasının bu yıl ki teması ‘hepimizin bir dünyası var’ olarak belirlendi. Küresel sorunlarla mücadele için acil durum planlarına ihtiyacımız var. Bu mücadele bireysel bir mücadele ile çözülemez, toplumsal bir bilince ihtiyacımız var. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak çevre koruma ve sürdürülebilirlik için çalışmalarımızı arttırıyoruz” ifadesini kullandı.

“DOĞANIN İNSANA DEĞİL, İNSANIN DOĞAYA İHTİYACI VAR”

Kırılmaz ise “5 Haziran Dünya Çevre günü tüm insanlığı yakından ilgilendiren bir konu. Doğanın yaşamak için insanoğluna ihtiyacı yok. Ama insanoğlunun yaşamak için doğaya ihtiyacı var. Bu kapsamda her birey üzerine düşen görevi yerine getirmeli” dedi. Tören toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir